Erős Vár – Korai Fejlesztőközpont Autisták részére

Év
2021/22
Letölthető dokumentáció
A diplomatervem helyszíne a VIII. kerületi Tisztviselőtelepen, a Vajda Péter utcában álló magányos evangélikus templomtorony telke. A torony méltatlanul romos állapotban, funkcióját vesztetten várja további sorsát. A szomszédos oktatási intézményekhez (Vajda Péter Általános Iskola, Józsefvárosi Katica Tagóvoda és Bölcsőde) kapcsolódva született meg a Korai Fejlesztő Központ terve, mely az óvodai és általános iskolai integrációra készítené fel az autista gyermekeket. Az épület tervezése során arra kerestem a választ, hogy milyen az az építészet, amely a neurotipikustól eltérő gyermekek számára készül, mik azok a speciális építészetben kifejezhető igények, melyek az autisták számára ideálisak lehetnek. A templomtorony új funkciója kapcsolatot képez az új épülettel: a torony mesélne az autizmussal élők szenzoros érzékenységéről a kívülállóknak.