A szentendrei pavilon pályázat díjazottjai 2022

A Tervezésmódszertan és Középülettervezés 2. tantárgyak közös tervpályázata

Jelinek Dorka, Karakas Barnabás, Márkus Dávid castrum

A Tervezésmódszertan és Középülettervezés 2. tárgyainkhoz kapcsolódó pályázatunkban kis léptékű, pavilon jellegű építmények kitalálását kértük a résztvevő hallgatóktól.

2022. május 12.
Jelinek Dorka, Karakas Barnabás, Márkus Dávid castrum

A helyi partnerekkel közösen megalkotott építészeti programokban négyféle szituációban fogalmaztunk meg kérdést a pályázókhoz: milyen lehet egy attraktív védőtető a castrum területen?, hogyan lesznek karakteresek a Bükkös-patak menti piac árusítóhelyei ?, hogyan lehet szabadtéri színpadot építeni a Lázár-cár téren?, és milyen egy fiatalok számára vonzó olvasópavilon a Hamvas Béla Könyvtár környezetében? Egy-egy képzeletbeli séta fontos állomásának építészeti megfogalmazása, kiemelése volt a feladat, amelyhez a négy, fent vázolt funkció társult. A pályamunkákat 2-3 fős csapatokban készítették el az alkotók, ezekből választotta ki a zsűri a az alábbi díjazott munkákat:

Baranyi Judit Ilona ,Bendicskó Laura, Temesvári Bence színpad
Szakonyi Luca Zsófia, Tibold Sára, Viniczai Judit színpad