Nyári egyetem a Bakonyban l aug. 19-23.

Jelentkezési határidő: július. 10.

Őrségben 2021 nyarán készült kollázs. Készítők: Bokányi Ákos, Borvendég Anna, Bötkös Ingrid, Dobszai Dorina, Márkus Dávid. A kollázs workshop vezetője: Rab Sarolta

Milyen szerepet játszik a hely az építészetben? Hogyan jelenhet meg egy különleges és erős karakterű régió épített környezetében? Hogyan tudjuk a megtapasztalt téri helyzeteket és benyomásokat különböző műfajú alkotásokban rögzíteni?

2022. június 24.

Letölthető plakát

A tavalyi őrségi tábor és a Doktori műhely - Lenyomatok szabadon választható tárgy folytatásaként újabb nyári egyetemet hirdetünk, idén a nyáron a Bakonyban. A fenti programok közös vonása, hogy a séták/bejárások során szerzett élményeket alkotások formájában dolgoztuk tovább, mely a megismerés mélyebb rétegeihez segít minket.

A négynapos táborban tematikus túrák, épületlátogatások és kirándulások során születő benyomásokat különböző műfajú alkotásokban rögzítjük. A nyári egyetemen való részvételt évfolyamtól függetlenül hirdetjük meg, a minél szélesebb körű közösségépítés és kommunikáció érdekében. A táborban való részvétel előzetes jelentkezéshez kötött.

Az idei helyszín olyan érdekes programokat kínál, mint a Pannonhalmi apátság épületei, a Herendi Porcelánmanufaktúra, a Bakony erdői és kisebb települései. A bejárásokra különböző meghívott előadókkal készülünk.

Jelentkezni rövid szöveggel, esetleg csatolt fotóval tudsz, melyben írd le pár mondatban, hogy milyen alkotói műfaj érdekel és miért, mit próbálnál ki szívesen, illetve ha van olyan technika amivel szoktál dolgozni, azt is bemutathatod. (A tavalyi táborban a következő alkotói műfajokban dolgoztunk kisebb csapatokban: rajz, kollázs, fotó, lenyomatok; agyag lenyomatvétel és linómetszés.)

Ezt Sámson Kingának küldve, samsonk@edu.bme.hu címre várjuk. A jelentkezésbe írd bele telefonszámod és az utolsó tervezési tárgyad nevét. Jelentkezésedre 07. 17-ig emailen visszajelzünk.

Jelentkezési határidő: 2021. 07. 10.

Az esemény az Magyar Művészeti Akadémia és a Közösségi Építészetért Alapítvány támogatásával valósul meg. Ezen felül minden résztvevőtől 9000 Ft hozzájárulást kérünk. Így a szállás, az étkezés, valamint az alkotással kapcsolatos anyagok biztosítottak. Az oda- és a hazautazás önköltséges módon és saját szervezésben történik.

A kirándulással kapcsolatos kérdéseiddel keress minket bizalommal a fenti email címen!
Szeretettel várunk mindenkit!

Fülöp Csenge, Ostoróczky Nóra, Sámson Kinga doktoranduszok, a tábor főszervezői

Mmalogof 1 Ketsoros Png

Az esemény az Magyar Művészeti Akadémia és a Közösségi Építészetért Alapítvány támogatásával valósult meg.