Térműveletek 100

FUGA, 2022. február 3. csütörtök 18:00

Terkomp
Sárosi Sára: Variációk (Térkompozíció, 03-as tankör, 2021)

Válogatás a Térkompozíció tárgy hallgatói munkáiból

2022. január 31.
Terkomp
Sárosi Sára: Variációk (Térkompozíció, 03-as tankör, 2021)

Megnyitó: 2022. február 3. csütörtök 18:00
Helyszín: FUGA Budapesti Építészeti Központ
    1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.

Köszöntőt mond:

Barta Fruzsina doktorandusz
Fülöp Csenge doktorandusz
Weiszkopf András egyetemi tanársegéd
Wettstein Domonkos PhD egyetemi adjunktus
tankörvezetők
    és
Szabó Levente DLA tanszékvezető egyetemi tanár

Térkompozíció tárgy az építészeti képzés első féléves, alapozó kurzusa, amely a formálás és a koncepcióalkotás különféle útjain kalauzolja el a frissen felvett építészhallgatókat. A BME Építészmérnöki Kar tervezési tanszékei, az Exploratív Építészeti Tanszék, a Lakóépülettervezési Tanszék, a Középülettervezési Tanszék, és az Urbanisztika Tanszék tizenhárom önálló munkamódszerű műhelyében fiatal építész-oktatók segítik a kurzus résztvevőit a fundamentális építészeti gesztusok és az építészet nyelvi alapjainak megismerésében és alkalmazásában. Hallgatókkal közös munkájuk elmúlt 4 hónapjának eredményeit mutatja be a tárlat. Az idén kezdett 312 hallgató alkotásaiból válogattunk ki 100 darab tárgyat, amelyet az alkotók 100 karakteres leírásokkal egészítettek ki. Az alkotásokban egyszerre csillan fel a friss, romlatlan alkotói attitűd, és izgalmas, gazdag, erős építészeti karakter.

Bartha András Márk DLA
(A Térkompozíció című tárgy tantárgyfelelőse)

A kiállítás február 20-ig tekinthető meg.
Az esemény plakátja innen tölthető le.

A megnyitóról készült felvétel itt nézhető meg.