Specializációs kiegészítő tárgy
Milyen eszközökkel formálható a belső tér, hogyan válhat az építészeti tervezés mozgatórugójává? Milyen eszköztár áll rendelkezésre a belső terek alakításához? Melyek a belsőépítészet és design legfontosabb iskolái, trendjei? Szétválasztható-e az építészet, a belsőépítészet és a formatervezés tervezői habitusa?
- Tárgyfelelős
-
Bartha András Márk DLA
- Típus
- Kötelező
- Kreditpont értéke
- 4
- Követelmény
- félévközi jegy
- Szemeszter
- őszi
Tárgyleírás
A belső terek tervezésének legfontosabb kérdéseire ad választ az Építőművészeti Specializáció elméleti gerincét adó, az Exploratív Építészeti, a Középülettervezési és a Lakóépülettervezési Tanszék által közösen szervezett tantárgy, amely a szakmagyakorláshoz nélkülözhetetlen belsőépítészeti témaköröket három blokkban: az ENTERIŐR-, TÁRGY-, és BÚTORtervezés témaköreiben mutatja be. Tartalma a következő tervezési félévek elméleti és gyakorlati tudásbázisát adja, egyúttal átfogó képet ad a kortárs belsőépítész és designműhelyek működéséről, legfontosabb praktikáiról.
A félév során a kurzus résztvevői a belső térformálással, valamint az épített tereket alakító iparművészeti alkotások fő diszciplínáival és azok építészeti összefüggéseivel ismerkedhetnek meg. Komplex képet kapnak a szemléletmódok történeti összefüggéseiről, az építészetre ható társadalmi folyamatokról és mindezek napjainkban kifejtett hatásáról.
A szakmában elismert vendégelőadók, tervezők, designerek mutatják be a belsőépítészet, formatervezés, és bútortervezés világának történetét, legfontosabb tendenciáit, legjobb példáit. Emellett külső helyszíneken szervezett szakmai programok, világítási, felületképzési, iparművészeti bemutatók, épületlátogatások adnak gyakorlati ismereteket az előadáson elhangzottak mellé.
A kurzus kiegészíti a 3 tanszéken párhuzamosan futó Specializációs tervezési tárgy programjait, az azokban meghatározott belsőépítészeti részfeladattal.
A félév vizsgával zárul, a vizsga anyaga az előadásokon elhangzottak alapján kerül összeállításra.